Po przeprowadzeniu wielu rozmów na temat filtrów do wody dochodzę do wniosku, że wiele jest osób, które filtrują, bo myślą, że to konieczne, ale tak naprawdę nic nie wiedzą o tym z czego zrobione są filtry i jak działają.
Zacznijmy od tego, że FILTR FILTROWI NIE RÓWNY. Bo inny efekt uzyskujemy filtrując w butelce filtrującej z filtrem jak na zdjęciu, inny z klasycznym filtrem dzbankowym, jeszcze inny kiedy zastosujemy zaawansowane systemy filtrujące np. wykorzystujące proces odwróconej osmozy.
💧Temat wody z kranu, jej filtrowania oraz wód butelkowanych rozwinęłam w najnowszym e-booku, którego premiera już niebawem, ale jednocześnie o kilku drobiazgach wspomnę też, a tu, a kilka innych rozwinę w dzisiejszym newsletterze. Więc jeśli jeszcze nie jesteście zapisani to –> https://wzdrowymdomu.pl/newsletter/ (aktywny link znajdziecie w opisie profilu).
👉A wracając do filtrów butelkowych i butelek filtrujących:
1️⃣ Nadają się tylko do wody wodociągowej, czyli wody która zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia jest dobra do spożycia i musi spełniać szereg wymagań.
2️⃣ Filtr węglowy nie zmniejsza twardości wody.
3️⃣ Taki filtr należy wymieniać co 30 dni.
4️⃣ Filtr to węgiel aktywny + dodatki, które go spajają. Węgiel aktywny nie jest niebezpieczny dla zdrowia.
5️⃣ Wodę powinno się wypić w ciągu 12 h.
6️⃣ Jeśli nie używamy butelki z filtrem cały czas filtr powinien być przechowywany w lodówce.
7️⃣ Wiele plastikowych butelek filtrujących nie nadaje się do mycia w zmywarkach ani wyparzania.
Na drugiej grafice widać, że producenci dają nam bardzo dużo informacji o swoim produkcie, więc warto sprawdzać co kupujemy i jak to właściwie użytkować.
A jeżeli ktoś z Was chciałby stosować filtrowanie węglem aktywnym, ale bez plastiku to spieszę z informacją, że można kupić same filtry, które wrzuca się do butelki, dzbanka lub karafki. Ja właśnie zakupiłam WĘGIEL DRZEWNY BINCHOTAN i będę testować.
WPISY Z INSTAGRAMA
Często dostawałam od moich czytelników na Instagramie pytania czy pisałam już kiedyś na dany temat, bo nie mogą znaleźć. Niestety wyszukiwanie postów z danego tematu u konkretnego twórcy nie jest na Instagramie możliwe, a mam wrażenie, że wiele treści na tym traci, dlatego postanowiłam wrzucać również te same treści w specjalnej zakładce na blogu. Dzięki temu możecie łatwo wyszukiwać interesujące treści za pomocą lupki (wyszukiwarki) na górze strony. Są to teksty krótkie (Instagram daje możliwość użycia jedynie 2200 znaków), w których temat jest jedynie zarysowany. Jednak wiele z tych treści rozszerzyłam w swoich poradnikach. Dlatego po pełne informacje warto sięgać tam –> wzdrowymdomu.pl/sklep